215# MODERNİST VE GELENEKÇİ AYRIMCILIĞI

Genel

İslam’a pusu kurmak isteyen çok sayıda çevre var. Müslümanların birbirleriyle olan çekişmelerinden yararlanmak istiyorlar. Uzun yıllar Müslümanların Şii ve Sünni ayrımını körükleyip birbirlerine kırdırdılar. Bu damarı hâlâ kullanıp bitmemesi için provokasyon yapıyorlar.

Yeni yöntemleri ise Müslümanları gelenekçi ve modernist diye ayırıp birbirlerine kin ve nefret duydurmak. Böylece bu şekilde de Müslümanları bir yüz sene birbirlerine düşürmeyi planlıyorlar. Hadisleri kabul etmeyenlerin hadisleri kabul edenlerle birbirlerini öldüresiye muhalefet olacağını düşünüyorlar.

Bu yaramızı sürekli kaşıyıp müslümanların birbirleriyle çekişmesini ellerini ovuşturarak izleyecekler. Bizler Müslüman olarak uyanık olmalı, dini görüşümüzde radikalleşmemeli ve diğer görüşte ki Müslümanları ötekileştirmemeliyiz.

Herkesin İslam anlayışına katılmasak ta saygı duymalıyız. Fitne zamanlarında Müslümanlara karşı görüşümüzü bir kavga vesilesi yaparak İslami cihad yaptığını sanmak, dinin barışçıl ve fitne istemeyen ana ruhundan anlamayan cahillerin işidir.

Yazarın önerisi:  14# Allah, neden insanların iman etmesini istiyor?