225# Cehennem’i gözlerimizle görmek

Bilimsel Düzen

128 numaralı yazımda Cehennem ’in neden kara delik yıldızları olması gerektiğini anlatmıştım. Bunun videosunu da Youtube kanalımda izlemiştiniz (Kanıtlarımı hatırlamıyorsanız bir daha izleyebilirsiniz). 2019 yılında ilk defa gözlemlenen bu kara delik cehennemi hakkında şu anda vereceğim bilgiler 19 mucizesini kabul edenleri ilgilendiriyor.

ÖNEMLİ NOT: Şu notu yazının sonuna kadar unutmamalısınız ve yazara gereksiz reaksiyonlar vermemelisiniz. Öncelikle normalde 19 mucizesini araştırmam, önemli bir hayat felsefem değil ama 2019’da görülen kara deliklerle alakalı olduğu için ilk 19 mucizesi araştırmamdır.  İkinci olarak   benim 19 mucizesi yörüngeli ekollerle hiç bir alakam yok, şucu bucu diye yakışıksız ithamlar yapmayın, bazı ekoller gibi tevbe suresinin son iki ayetini inkâr da etmem, çünkü Kuran’da 19 mucizesi var diye her ayetinde ve her yerinde 19 görülmesi gerekmiyor. Üçüncü ve sonuncu olarak da eğer 19 mucizesine inanmıyorsanız yazıyı okumayı burada bırakabilirsiniz.

Asıl konumuza geçelim; Tekâsür suresi 6. ayette cehennemi göreceğimizi bildiriyor ve 7. ayette ise onu gözümüzle göreceğimizi söyleyerek gözle görmeğe vurgu yapıyor.

Bu ayette kıyamet günü Cehennemi herkesin göreceği bildiriliyor. Bu ayetin 19 ile bir ilişkisi var mı bakalım. Bilgisayar programları Kuran’ın başından bu ayetin geçtiği tekâsür suresine kadar 326819 harf sayıyor ve 19’un tam katı.

Yazarın önerisi:  128# Kuran'da -KARA DELİKLER- ve SOLUCAN DELİKLERİ

Cehennemi gözle göreceksiniz ayetinden sonra Kuran’ın sonuna kadar ise 1235 harf var ve bu da 19’un tam katı.

Tekasür suresinin başından bu ayete kadar tam 19 kelime var. Aşağıda iki ayrı siteden saydırdım bu ayetleri.

Ayrıca, 102. surenin 7. Ayetinde Cehennemi gözle göreceksiniz diyor dedik ve bunların toplamları da ayet için109 rakamını veriyor. Şimdi aklı çalışan ve her gördüğü kanıta tesadüf demeyi alışkanlık haline getirip beynini uyuşturmamış, düşünüp ibret alanlar için Cehennemi gözle göreceğimizi söyleyen ayetin 19 ile ilişkisi görünüyor mu? Gelin tesadüfe bakın ki kara delikler de ilk defa 2019 yılında gözle görünmüştü. Hem de daha önce görülmemiş bir bilimsel şölen havasında.

Yine gelin şu tesadüfe (!) bakın ki Müddessir suresinde Cehennem’i tarif ederken 30. ayette “Üzerinde 19 vardır” diyordu. Bu ayet 19 sisteminin anahtar ayetidir ve Cehennem ile ilişkilendirilmiştir.

Özetlersek;

 1. Cehennemi göreceğimizi bildiren tekasür suresine kadar olan tüm harflerin toplamı 19 sayısının katı idi
 2. Tekasür suresinin başından Cehennemi göreceğimizi bildiren yedinci ayete kadar 19 kelime vardı
 3. Bu yedinci ayetten sonra kitabın sonuna kadar olan harflerin sayısı 19 sayısının katı idi
 4. Bu ayet 102. surenin 7. ayeti olduğu için iki rakamın toplamı 109 sayısı idi
 5. Müddesir 30 ayetinde de Cehennem’in üzerinde 19 vardır diyerek Cehennem ile 19 arasındaki bağ hakkında işari bir anlatım yapıyordu.
 6. Bütün bunlar da daha önce kanıtlarıyla sunduğumuz gibi Cehennem’in kara delikler olması meselesini ve cehennem ile 19 arasındaki ilişkiyi iyice ispatlamış olmaktadır.
 7. 19 mucizesine inanmıyorsanız sorun yok, imanın şartı değil ama bu yazıdan bir hisse alamadınız demektir.
Yazarın önerisi:  71# DEMİRİN GÖKTEN YAĞMURLA İNİŞİ (HADİD 25)

Bu konuda daha fazla yorum yapıp izah etmeği gereksiz buluyorum. Selim akıllar tesadüf olmayacak meseleleri kolay tanırlar. Kara delikler videomuzu aşağıdan izleyebilirsiniz.

blank

 1. Avatar
  Mehmet

  Hocam rum suresi mcc yapacak mısınız buna ihtiyaç var din ve mitoloji sitesinin iddialarına karşı biliyorum 229 numaralı yazıyı ama gerçekten yeterli değil eğer yazacağınızı söylerseniz içim biraz rahatlar

  Cevapla
  1. Avatar
   kurangunlukleri Yönetici

   Evet bütün mucizeler için yapacağım. Bunu da sıraya alırım

   Cevapla